MENU GŁÓWNE

DZIAŁY

WSPIERAJĄ NAS

AKTUALNOŚCI


Targi KONSERWACJE


Informujemy o XX edycji Targów Konserwatorskich „KONSERWACJE” 2016. Organizatorem są Targi Toruńskie Sp. z o.o.. Targi odbędą się w Centrum Targowym „Park” w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 3 w dniach 20 - 21 października 2016 r.

Targi Konserwacje to jedno z ważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce, specjalistyczna wystawa dla branży związanej z ochroną i konserwacją zabytków. Dla wystawców są szansą na nawiązanie nowych kontaktów handlowych. W szerokim gronie będzie można zaprezentować swoją firmę, produkty czy usługi. Tematem przewodnim Targów będą zabytkowe fotografie. Unikatowe obiekty, które znajdują się w każdym archiwum, bibliotece, muzeum i prywatnych kolekcjach. Targi dadzą możliwość zaprezentowania się przedstawicielom firm oferujących sprzęt fotograficzny do dokumentowania, digitalizacji, reprodukcji i wykonywania trwałych wydruków cyfrowych.

Równolegle z Targami odbędzie się Konferencja Naukowa w Centrum Targowym „Park”, organizowana we współpracy z Zakładem Konserwacji Papieru i Skóry, Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tegorocznym tematem konferencji będzie „Czarno-biały obraz świata. Problemy ochrony i konserwacji dawnych fotografii”. Fotografie wykonywane na różnych podłożach (papierowych, szklanych, metalowych, z tworzyw sztucznych), stanowiące wielkie dziedzictwo kulturowe o unikatowych walorach artystycznych, dokumentalnych, historycznych, naukowych i emocjonalnych, wymagają szczególnej opieki konserwatorskiej. Stąd też idea spotkania konserwatorów-restauratorów dzieł sztuki oraz naukowców, zajmujących się starymi technikami fotograficznymi. Zaproszenie na konferencję kierujemy do środowisk naukowych, instytucji, które zajmują się badaniami i konserwacją fotografii, do konserwatorów-restauratorów dzieł sztuki oraz wszystkich, którzy są zainteresowani i zaangażowani w ochronę zabytków i dzieł sztuki, a także właścicieli zabytkowych kolekcji.

Targi Konserwacje, jak co roku objęte są patronatem honorowym przedstawicieli najwyższych władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, a także patronatem branżowym najważniejszych mediów, wydawnictw i portali internetowych. Targi pełnią rolę ważnego międzynarodowego wydarzenia, dają okazję do zawarcia nowych kontraktów oraz wzmacniają wizerunek biorących w nich udział firm. Tym bardziej zachęcamy Państwa do udziału w tegorocznej edycji Targów „KONSERWACJE”, a także towarzyszącej im konferencji naukowej „Czarno-biały obraz świata. Problemy ochrony i konserwacji dawnych fotografii”.

Żródło: www.targitorunskie.pl/

PRZYKŁADY

Mundur Generała Józefa Dowbora Muśnickiego, ze zbiorów MWP w Warszawie

Prezentacja 360 z hot spotem umywalki Marmorin

Oryginał skanowania 2D obrazu na płótnie to wysokiej jakości TIFF (tutaj znacznie zmniejszony do JPEG)

Korona króla Augusta III, Johannes Kohler, Drezno, 1733 r., ze zbiorów MNW
AKTUALNOŚCI | FUNDACJA | STATUT I ZARZĄD | SŁOWNIK | STANDARDY | FUNDUSZE I PROJEKTY | KONTAKT